IMG20211201123237

Science Week a GIAS!

Del 22 al 26 de novembre, GIAS va celebrar la Science Week, on els nostres alumnes van realitzar diferents activitats i experiments relacionats amb la ciència. La millor manera d’aprendre és fent, experimentant amb múltiples activitats i rols. Durant la setmana, els alumnes van ser professors, van fer disseccions, van jugar i van realitzar experiments per conscienciar sobre la importància de la ciència i promoure la seva pràctica. A més, van gaudir d’un viatge a Cosmocaixa, el Museu de la Ciència de Barcelona.

Una de les activitats més destacades va ser la dels alumnes d’IB sent professors i ensenyant a G4 sobre el sistema cardiovascular, utilitzant cors per investigar i fer disseccions. Els alumnes de G9 també van ser professors, però en aquest cas, per explicar els pulmons als alumnes de G5. Dues fantàstiques i completes activitats per aprendre fent.

D’altra banda, els alumnes d’Elementary van tenir la meravellosa oportunitat de visitar el museu de la ciència Cosmocaixa com a part de les nostres celebracions per Science Week. Van tenir l’oportunitat de participar en diverses exhibicions científiques interactives i pràctiques com la simulació de la tempesta de sorra o el globus de plasma. Les exhibicions van cobrir una àmplia gamma de temes com l’univers i el big bang o l’evolució humana. A més d’això, els estudiants podrien experimentar com és la vida a l’Antàrtida i caminar a través d’una selva tropical inundada, que conté espècies d’animals i plantes autòctones. Una experiència increïble per a una Science Week increïble!

Leave A Comment